Öksürük

  İyiSayfa.net
  Türkiye`nin en iyi sayfaları
Toplist Üye girişi Site ekle HTML kodu İletişim
Arama :   

Öksürük

Öksürük

öksürüğe iyi gelen bitkiler

grip soğuk algınlığı, nezle, amfinem, alerji ya da kronik bronşit gibi durumlarda kişilerin öksürdüğünü görürsünüz. bazen bu durumun nedeni hava koşulları ya da sigara kullanımı da olabilmektedir. öksürüğünüzün nedeni her ne olursa olsun bazı bitkiler öksürüğün geçmesi ya da hafiflemesi için son derece iyidirler. öksürük nasıl geçer sorusu için bitkilerden bazıları ciğerlerde mukus ile balgam birikmesi sonucunda tetiklenen öksürüğü kesmekte son derece başarılıdır. hatta tedavi ettiği dahi gözlemlenmiştir. birçok öksürük şurubunun içeriğinde de bu tarz bitkiler kullanılmaktadır. bazı durumlarda tedavi için bitkiler yeterli olmamaktadır. çünkü hastalık bitkilerin tedavi edemeyeceği kadar ağır olabilir. bu durumlarda mutlaka bir doktora görünmek gerekmektedir.

öksürüğe iyi gelen bitkiler;

  • kekik: bu bitki öksürük tedavisinde aktif olarak kullanılmaktadır. çok eski zamanlarda dahi kekiğin öksürüğü tedavi etmek için kullanıldığı gözlemlenmiştir. almanya’da kekik için yapılan araştırmalar sonucunda öksürüğe ve de bronşit ile üst solunum yolu hastalıklarına iyi geldiği onaylanmıştır. 1 fincan kadar kaynar su için 2 çay kaşığı kadar ufalanmış kekiği koymanız ardından 10 dakika kadar demlemeniz ve süzmeniz gerekmektedir. bal ve limon eklemesi yaparak tatlandırabileceğini bu karışımı günde 3 fincandan fazla içmemeniz gereklidir.
  • ekinezya: bu bitki bağışıklık sisteminin güçlenmesi için son derece etkilidir. bu bitki son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiş ve öksürük tedavisinde sıkça kullanılır olmuştur. bakteriyel hastalıkların yanı sıra viralenfeksiyonların da tedavisinde aktif olarak kullanılan bu bitki istenirse bal ile karıştırılarak ya da demlenerek kullanılabilir.
  • karabiber ve bal çayı: balgamlı bir öksürüğünüz varsa karabiber ve bal karışımını denemeniz sizin için iyi olacaktır. 1 çay kaşığı kara biber ile balı kaynar suyla karıştırın ardından 15 dakika bekletin ve süzerek için.
kaynak: http://www.oksuruguntedavisi.com/

http://www.oksuruguntedavisi.com/